KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16726028

nr 1672 6028

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Industriinteriör. Signerad, daterad 1949. Bildmått: 21x24 cm, yttermått inklusive ram: 50x51 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

måndag 13 januari 2025
kl 20:12:42

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo